Saturday, July 20, 2024
HomeAktualitetKlosi: Po reflektojme për pagesen e punes

Klosi: Po reflektojme për pagesen e punes

-

I ftuar ne “Forum” te TV1-CHANNEL, Ministri i Mireqenies Sociale dhe Rinise, Blendi Klosi, deklaroi se Qeveria eshte duke shfryezuar çdo mundesi për rritjen e pageses për punen e përditshme qe bejne qytetaret.

Ministri Klosi foli edhe për reformen e pensionve, ku theksoi se akoma ka probleme qe kane te bejne me vërtetimin e viteve te punes:

Ndersa duke folur për disa reforma te cilat nga segmente te caktuara politike janë quajtur si drastike, Blendi Klosi, tha se nuk kishte rruge tjeter për Qeverine qe te shpetonte rrenimin e ekonomise, pasi shume reforma te mëparshme kishin deshtuar dhe prodhuan krize.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts