Wednesday, May 29, 2024
HomeAktualitetDrejt akordit per pagat e mesuesve

Drejt akordit per pagat e mesuesve

-

Sindikata e arsimit dhe ministria e linjës po shkojnë drejt gjetjes së akordit për pagat e mësuesve. Kryetari Arjan Peraj bëri me dije gjatë një komunikimi me mediat se në parim janë pranuar sugjerimet e dhëna nga kjo sindikatë.

Por nëse nuk pranohen kushtet e parashtruara nga sindikata, Peraj nuk përjashton lëvizjet sindikaliste.

Një konflikt i hapur vazhdon të jetë edhe brenda vetë sindikatës dhe konfederates, ku Peraj nuk kursen akuzat se mbi këtë kauzë është punuar edhe në disfavor të mësuesve.

Pritet që në ditët në vijim të zbardhen modalitetet për plotësimin e orëve të mesuesve, të cilët janë përballur më cënim të pages.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts