Sunday, February 25, 2024
HomeAktualitetShembet argjinatura e Darragjatit

Shembet argjinatura e Darragjatit

-

Eshte shembur ne nje segment prej 100 metra, argjinatura e Darragjatit ne Dajç, nga e cila rrezikon te permbytet pjesa dërmuese e zones se Nenshkodres, thote Fejzi Nurja, banore i këtij fshati:

Edhe nje vit me pare ketu kishte shembje, ndaj u hodhen gur si dhe u betonua nje pjese e saj, por serish eshte krijuar nje situate e rrezikshme. Banoret, nisur nga pervoja e tyre, thone se duhet vepruar ndryshe:

Ata kujtojne se kane njoftuar Bordin e Kullimit ne Lezhe për ketë gjendje, e gjithashtu nje thirrje e kane edhe për Bashkine Shkoder:

Argjinatura e Darragjatit eshte me e rendesishmja ne zonen e Nenshkodres, demtimi i te ciles ne rastet e shkarkimit te hidrocentralve, sjelle pasoja mjaft te renda për gjithe ketë zone.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts