Wednesday, July 24, 2024
HomeAktualitet104 vjetori i postes shqiptare

104 vjetori i postes shqiptare

-

Rrugëtimin 104 vjeçar si institucion, po aq vite sa ka egzistencë edhe shteti ynë, filiali i postës shqiptare dega Shkoder e përkujtoi me një aktivitet ku ishin të pranishëm veteranët dhe punonjësit aktual të postës. Në një atmosferë festive, u përkujtua me një historik të shkurtër puna në vite e postës, shërbimet e ofruara dhe risitë që i përshtaten zhvillimeve të kohës. Për të pranishmit ishin përgatitur edhe broshura informuese, pullat e prodhuara për ngjarjet e shenuara që ka kaluar vendi etj.

 

Jo vetëm festë, por edhe një gjest simbolik kuptimplotë ishte përzgjedhur në këtë ditë nga drejtuesit dhe punonjësit e postës. 30 pako me ndihma ushqimore u shpërndanë për familjet në nevojë.

 

Me moton klienti është mbret, posta shqiptare pritet që klientëve tu ofrojë edhe një sërë shërbimesh te reja nga viti 2017.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts