Saturday, April 20, 2024
HomeSport“Ndaj Luftetarit me e veshtire se ndaj Korces”

“Ndaj Luftetarit me e veshtire se ndaj Korces”

-

Edhe vitet e kaluara por edhe kete sezon, Ndricim Shtubina po I ben te gjitha rolet ne fushe. Per shkak te mungeses se opsioneve, kapiteni  eshte detyruar qe te luaje si mesfushor krahu, sulmues por disa here edhe si mbrojtes. Ne ndeshjet e fundit pervecse ka shenuar, ai ka treguar edhe nje forme shume te mire sportive e sidomos ne ndeshjen me Korabin dhe Skenderbeun.

 

Por a beson Vllaznia tek arritja e kupave  te europes ?

 

Per dike mund te duket e cuditshme, por sipas kapitenit ndeshja e fundjaves ndaj Luftetarit eshte me e veshtire se sa ajo ndaj Skenderbeut disa here kampion radhazi.

 

Momentalisht Vllaznia po kalon nje forme te mire pasi ka fituar ndaj rivaleve direkt si Teuta, Flamurtari dhe Korabi ndersa ka barazuar me Tiranen, Partizanin dhe Skenderbeun. Kuqeblute renditen ne vendin e 5-te por serish kjo eshte shume pak nga ajo  cfare kerkon tifozeria shkodrane e cila prej 15 vitesh enderron titullin kampion.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts