Friday, December 8, 2023
HomeAktualitetRegjistrimi kafshëve deri me 31 dhjetor

Regjistrimi kafshëve deri me 31 dhjetor

-

Para pak kohesh, Qeveria vendosi qe brenda datës 31 dhjetor, te përfundojë regjistrimi i kafshëve, ose matrikullimi siç quhet nga specialistet. Drejtori i Drejtorisë Rajonale te Bujqësisë Shkodër, Mustaf Kraja, tha se për ketë proçes është punuar edhe gjate vaksinimit te gjedhit për te parandaluar infeksionin nga dermatoza:

Përveç gjedhit, regjistrohen edhe bagëtitë te imta:

Regjistrimi i kafshëve ka për qellim inventarizimin e tyre për çdo fermerë, ndaj është detyrim, me qellim plotësimin e kushteve për te përfituar subvencione dhe shërbime nga shteti.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts