Sunday, February 25, 2024
HomeAktualitetShkodra mes vendit te 3-4 për fondet

Shkodra mes vendit te 3-4 për fondet

-

Përkundër debatit qe behet lidhur për fondet vitit 2016 nga buxheti i shtetit për Bashkinë Shkodër ne raport me bashkitë e tjera, ekspertja e financave, këshilltare e Partisë Socialiste, Senida Mesi, iu referohet shifrave zyrtare:

Kriteret ligjore qe ndiqen nga Ministria e Financave për shpërndarjen e fondeve për bashkitë janë:

Nga njëra ane Bashkia Shkodër ankohet për mungese fondesh ne investime, nga ana tjetër pritet djegie e fondeve:

Për vitin 2017  fondi i buxhetit te shtetit për Bashkinë Shkodër është 873 milionë e 552 mije leke, ose 81 milionë 933 mije leke me shume se ne vitin 2016, duke u renditur e katërta pas Tiranës, Durrësit dhe Elbasanit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts