Thursday, November 30, 2023
HomeAktualitetLRI Lezhe ndihma per familjet ne nevoje

LRI Lezhe ndihma per familjet ne nevoje

-

Te rinjet e LRI në Lezhë kanë shperndarë pako ushqimore për 22 familje në nevojë në rrethin e Lezhes. Solidariteti me ata që kanë më shumë nevojë është mesazhi që LRI synon të përcjellë në kuader të festave të fundivitit. Dhjetra familje jetojnë në varferi ekstreme dhe pak mbeshteje ne prag të festave rrit shpresen për ta.

Dajana Kovaçi, Kretare e LRI për Lezhën ka uruar të gjithë qytetaret për një vit të ri sa më të suksesshëm dhe të begatë. Ajo tha se ndihmat janë simbolike por që tregojnë solidaritetin dhe mbeshtetjen e këtyre familjeve nga të rinjtë por edhe si një mesazh për të gjithë të rinjtë dhe qytetaret që të mbeshtesin ata që kanë me shumë nevojë.

LRI tashmë e ka kthyer në një traditë shperndarjen e pakove në kuader të festave të fundvitit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts