Thursday, June 13, 2024
HomeAktualitetDEBORA MBI 1METER NE BJESHKET E NEMUNA

DEBORA MBI 1METER NE BJESHKET E NEMUNA

-

MBI 1 METER KA ARRITUR TRASHESIA E DEBORES NE BJESHKET E NEMUNA, PERTEJ KUFIRIT NE VERMOSH, KU SHTRIHET GUCIA, VUTHAJ DHE PLAVA. PAMJET E DERGUARA EKSKLUZIVISHT PËR TV1 – CHANNEL NGA KJO ZONE TREGOJNE SE GJITHÇKA ESHTE NEN “PUSHTETIN” E DEBORES. KJO SITUATE NUK ESHTE PAPRITUR PËR BANORET E KESAJ ZONE, PASI TE TILLE JANË DIMRAT NE ZEMER TE BJESHKEVE  ME LARTESINE MBI 1000 METRA MBI NIVELIN E DETITI. NE NJE FARE MENYRE DEBORA ESHTE E MIREPRITUR PËR BANORET  E HAPESIRES SE BJESHKEVE PASI, VEÇ TJETRASH, ZHVILLOJNE SPORTIN E SKIVE, MJAFT I PREFERUAR EDHE PËR TURISTET E HUAJ. NE KETË HAPESIRE PREJ AFRO 550 KM KATERORE, JANË TE SHUMTA PISTAT E SKIVE QE ZHFRYTEZOHEN GJATE DIMRIT. GJITHASHTU EDHE FRIKA NGA IZOLIMI GJATE DIMRIT TASHME I PERKET TE KALUARES, PASI NDERTIMI I RRUGES SE KELMENDIT KA BERE QE EDHE ZONA E BJESHKEVE TE NEMUNA PËRTEJ KUFIRIT NE VERMOSH, TE LIDHET ME KETË RRUGE, ME NJE UDHETIM JO ME SHUME SE 2.5 ORE PËR NE SHKODER OSE PODGORICE.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts