Monday, December 11, 2023
HomeAktualitet“Bllokohet” në dëborë Shemsi Premçi

“Bllokohet” në dëborë Shemsi Premçi

-

Dëbora ka pushtuar malësinë e mbishkorës sa që edhe vetë shefi I emregjencave civile Shemsi Premçi bllokohët në dëborë….

E ndërkaq I mënjehërshëm ka qenë reagimi I tij ku ai ka kërkuar nga prokuroria hetimin e plotë të firmave të cilat mirëmbajnë aksin rrugor Koplik- Bogë- Thethë….

Ndërsa prefekti I qarkut Shkodër Paulin Radovani u shpreh se kjo situatë vjen si pasojë e mungesës së mirëmbajtjës së rrugëve nga firmat kontraktuale….

Emergjencat civile në këtë segmet kanët dërguar një fadromë e cila do bëjë të mundur hapjen e rrugës. Ndërkohë trashësia e dëborës në segmentin Dedaj- Bogë- Qaf Thore I kalin 50 cm dhe qarkullimi është thuajse I pa mundur.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts