Monday, December 11, 2023
HomeAktualitetVështirësohet Qarkullimi ne Rrugën e Kombit

Vështirësohet Qarkullimi ne Rrugën e Kombit

-

Kalimi në rrugën e kombit është vështirësuar ndjeshëm si pasoj e dëborës dhe ngricës. Për të kaluar në këtë aks automjetet janë të detyruara që të vendosin zinxhirë dhe të lëvizin me kujdes për shkak se tashmë dëbora ka ngrirë në rrugë. Prefekti i Lezhës Eduart Ndreca, dukë pranuar situatën e vështirë që është krijuar për shkak të reshjeve të shumta të dëborës të rena gjatë natës, tha se po vijon puna për mbajtjen hapur të këtij aksi. Probleme tha ai ka pasur në të gjithë qarkun sa i takon ndërprerjes së energjisë elektrikë:

Ndreca  siguroi se do të jenë vazhdimisht në monitorim të situatës dhe se po ndërhyhet aty ku është e nevojshme për   tu dhënë zgjidhje problemeve qe dalin. Ndërkohë disa zona të thella të qarkut të Lezhës janë izoluar nga dëbora, si Njësia Administrative Ungrej në Lezhë apo fshatrat Lurth dhe Malaj i Epërm në Mirditë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts