Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetI ftohti ndalon peshkimin

I ftohti ndalon peshkimin

-

Varkat nuk lëvizin për peshkatarët e zonës Shirokë-Zogaj pasi  ngricat I kanë bllokuar ato, e ndërsa edhe peshkimi në këtë periudhë reduktohet….

Për banorët e Zogajve kjo është periudhë që peshk nuk ka por ngricat janë problem më I madh. Por më kryesorja është të sigurohen drutë për ngrohje

Temperaturat e ulëta kanë shkaktuar probleme në tubacionet e ujit, duk lënë pa ujë shumicen e shtëpivë të fshatit Zogaj…

Por pavarësisht temperaturavë të ulëta, ecjet sportive dhe frekuentimi I bregut të liqenit është normale për të apasionuarit pas natyrës për të cilët I ftohti nuk është problem….

Ngricat e akullit por edhe shpendët e liqenit kanë pushtuar bregun e liqenit të Shkodrës. I rrethuar nga bjeshkët më dëborë ofron panoramë mahnitëse e ndërsa temperaturat shkojnë disa gradë nën zero.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts