Friday, March 1, 2024
HomeAktualitetI ftohti ne shtepine e femijes

I ftohti ne shtepine e femijes

-

Nisur nga temperaturat e ftohta qe vazhdojne te jene prezente ne vendin tone, me te prekurit nga virozat e stines kane qene femijet. Tv1 channel vendosi qe ketë te marte te vizitoje nje prej shtëpive te femijes, ate 6 – 14 vjeç për te pare nga afer se si kalohet nje dite me temperatura disa grade nen zero, nga femijet e kesaj qendre.  Drejtori Gezim Mahmutaj tregon se për shkak te gjendjen qe po kalon vendi, kjo periudhe eshte mbajtur nen monitorim te vazhdueshem nga gjithe personeli me qellim shmangien e problemeve tek femijet.

Ngrohja eshte e siguruar permes kaldajes, por edhe kondicionerëve ne sallat e qëndrimit dhe fatmirësisht nuk ka patur veshtiresi shton Mahmutaj.

Për problemet shendetesore, qendra ka nje mjek por deri me tani femijet fatmirësisht nuk kane shfaqur probleme me gripin.

Shtyrja e mesimet nga Ministria e Arsimit me qellim shmangien e gripit duke se ka rezultuar e duhura pasi femijet kane qëndruar ne ambiente te ngrohta, duke shmangur temperaturat e uleta qe kane pushtuar pjesen veriore te vendit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts