Sunday, July 21, 2024
HomeAktualitetKopliku ne vështirësi për ujin e pishem

Kopliku ne vështirësi për ujin e pishem

-

Ne Koplik dëbora dhe akulli janë akoma te pranishme, shoqëruar me temperatura te ulta deri ne -10 grade. Pasojën me te rende qe ka ndjere qyteti ne këto kushte, është ngrirja e tubacioneve te ujit te pishem dhe depozitave duke e vështirësuar furnizimin me ujë. Qytetaret janë detyruar tu drejtohen puseve apo njësive tregtare për te blere ujë te pishem:

Rrjeti i ujësjellësit ne qytetin e Koplikut është i degraduar prej shume e shume vitesh, ndaj qytetaret kane gjetur si zgjidhje instalimin ne depozitave te ujit, por qe ne kushte dimri si ky i tanishmi edhe ato nuk funksionojnë për shkak te ngricës. Shpresohet qe me përfundimin e projektit te rikualifikimit urban, te behet rikonstruksion edhe rrjeti i ujësjellësit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts