Sunday, April 21, 2024
HomeAktualitetSituata emergjente ne Malesi te Madhe

Situata emergjente ne Malesi te Madhe

-

Kryetari i Bashkisë Malësi e Madhe, Tonin Marinaj, thote se po punohet maksimalisht për te përballuar situatën emergjente qe është krijuar nga dëbora dhe ngricat.

Nga dita e marte, nuk ka asnjë fasht te izoluar nga dëbora:

Shqetësim mbetet furnizim ritmik me ujin e pishem:

Furnizim me energji elektrike është normalizuar:

Ndërkohë Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave civile te martën dërgoi helikopterin e pare me ndihma ushqimore për banoret e Vermoshit. Gjithashtu kjo drejtori i ka vene ne dispozicion Malësisë se Madhe edhe dy mjete për pastrimin e dëborës, njërën për Razmen dhe tjetrën për rrugen Boge – Qaf Thore – Theth.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts