Sunday, July 14, 2024
HomeAktualitet“Shqiperia do te vijoje e ngrire”

“Shqiperia do te vijoje e ngrire”

-

Shqipëria do të jetë e mbërthyer nga ngricat dhe bora gjatë gjithë janarit. Drejtori i Emergjencave Civile paralajmëroi  se temperaturat  do të kenë një ngritje me 2 dhe 3 gradë, por akulli e dëbora do të vijojnë të jenë prezente. Deklaratat Shemsi Prençi i bëri gjatë raportimit në mbledhjen e radhes të këshillit kombëtar të emergjencave.

Ministri i Transporteve, Sokol Dervishaj vuri në dukej problemin me ujësjellësat, me ngrirjen e tubacioneve për shkak të temperaturave të ulëta. Përsa i përket akseve kryesore nacionale rrugore, ministri tha se po mirëmbahen dhe janë të gjitha të kalueshme.

Edhe ministrat e tjerw tw kabinetit qeveritar i bwnw njw skaner situatws.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts