Wednesday, July 24, 2024
HomeAktualitet“Jo dhuna stil i nje politike paqeje”

“Jo dhuna stil i nje politike paqeje”

-

Me koncertin tradicional të vitit të ri I titulluar vit të mbarë o Shkodër I organizuar nga Dioqeza Shkodër-Pult dhe komisioni Drejtësi dhe Paqe në bashkëpunim me Komunitetin Sant Egidio I mbajtur në Teatrin “ Migjeni” të Shkodrës, kanë sjellur mesazhin e Papa Franceskut për vitin e ri 2017. Në fjalën e tij Arqipeshkvi I Dioqezit Shkodër-Pult Imzot Angelo Massafra dhe famullitari Ortodoks kanë uruar për sa më shumë paqe,….

Në mesazhin e Papa Franceskut I titulluar “ Jo dhuna stil i në politike paqeje” thekson nevojën e një paqeje në zemrat e cdo njeriu. Ndërsa në këtë aktivitet përformuan të rinjët e famullive të Shkodrës dhe të qëndrës kulturore Pjetër Gaci me valle dhe këngë të përzgjedhura me këtë rast.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts