Sunday, December 10, 2023
HomeAktualitetSigurimi i druve te zjarrit

Sigurimi i druve te zjarrit

-

Ne piken e sekuestrimit te lendes drusore Beltoje, është një sasi prej 200 metër kub dru zjarri për treg, ndërsa pjesa tjetër  qëndron e bllokuar për shkak se nuk ka përfunduar  procesi gjyqësor, sqaron përgjegjësi i saj, Gjin Rrasa.

Rrasa e blenë lenden drusore ne ankand dhe për zjarr e shet me çmimin 6000 leke një metër kub, duke ti sjelle ne shtëpi brenda pak orësh:

Ai thotë se ka shume kërkesa nga qytetaret, por  s’mungojnë edhe ata qe nuk e pëlqejnë  cilësinë e druve te zjarrit:

Rrasa kujton një fjale te urte popullore qe përgatitjet për  dimrin duhet te bëhen qe ne  vere, dhe jo te jepen ne dimër licencat për prerjen e druve te zjarrit:

Jemi ne pikun e dimrit, dhe Bashkia Shkodër akoma vazhdon me procedurat për prerjen e 7 mije metër kub dru zjarri , kur se paku ato duhej te kishin përfunduar qe ne muajin tetor.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts