Thursday, November 30, 2023
HomeAktualitetTregtarët ambulant largohen

Tregtarët ambulant largohen

-

I ftohti I ditëve të fundit ka detyruar tregtarët ambulant të braktisin aktivitetin e tyre të përditshëm. Shkak janë bërë temperaturat e ulëta të cilat kan shkaktuar shumë dëmë në produktet e tyre bujqësore të cilat I nxjerrin në treg. Trotuatër të cilët gjatë gjithë kohës kanë janë të pushtuar nga ambulantet gjatë këtyre ditëve janë boshatisur.  Nga ana tjetër mësohet se temperaturat e ulëta kanë shkaktuar dëmë në produktet e serave pasi pjesa më e madhe e serave të cilat tregatrët ambulant I shfrytëzojnë për mbjelljen e produkteve të tyre janë pa sistem ngrohje. Ngricat e ditëve të fundit kanë bërë që dëmët të jenë të mëdha për këta tregtar të cilët të ardhurat e tyre I nxjerrin nga mbjellja dhe shitja e atyre pak produkteve. Nga ana tjetër edhe policia bashkiake e shkodrës është angazhuar në largimin e tyre nga trotuarët, ndërsa bashkia nuk ka menduar pës sitemimin e tyre nëpër tregje. E trumbetuar me të madhe si një nga prioritetet e Bashkisë por tregjet dhe sistemimin e tregtarëve në hapsirat e dedikuar për ta duket ende e largët. Pasi Bashkia e Shkodrës ka punë shumë të rëndësishme se sa të kujdeset për qytetarët e vet dhe të realizoj ato premtime të mbajtura.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts