Thursday, August 18, 2022
HomeAktualitetFluksi i aplikimeve ne filialin e postes.

Fluksi i aplikimeve ne filialin e postes.

-

Ditet e para te vitit 2017 kane filluar me nje fluks te madh personash prane filialit te “Postes Shqiptare” ne Shkoder qe marrin shërbime te ndryshme. Ne nje prononcim për mediat drejtoresha Estela Nika tha se vetem prane prane sporteleve ne qender te qytetit, paraqiten rreth 2000 persona ne dite. Fluksi me i larte eshte ne oret e para te dites dhe situata ka qene  e menaxhueshme shton Nika.

Persa i perket vitit 2017 nje nder sfidat kryesore eshte arritja e objektivave nga ana financiare dhe përballimi i konkurences. Gjithashtu posta ka rritur numrin e shërbimeve, perfshire edhe zyrat ne njesite administrative.Kostot me te uleta për te marre sherbime si dhe kryerja e tyre ne pak minuta për personat qe paraqiten cdo dite prane filialit te postes, e kane kthyer ate ne institucionin qe përballon numrin me te madh te aplikimeve shteterore e private.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,441FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts