Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetVermosh, mbi 1 meter debore

Vermosh, mbi 1 meter debore

-

Trashësia e dëborës ne Vermosh ka arritur ne nje meter. Rruga Hani i Hotit – Tamare – Vermosh dhe pika doganore kufitare Gerçar qarkullohet normalisht pasi janë dy borëpastruese ne dispozicion te saj. Pergjegjesi i njesise administrative te Kelmendit, Adriatik Çekaj, tha se asnjë fshat nuk eshte i izoluar, e gjithashtu nuk ka probleme për ushqimet dhe sherbimit shendetesor:

Ndersa sa i perket furnizimit me energji elektrike, veshtiresei ka pasur vetem ne Vermosh:

Çekaj foli edhe për takimin me Kryeministrin Edi Rama 4 dite me pare ne Tamare, ku beri te ditur se do te ndertohet ketë vit nënstacioni elektrik dhe shkolla e mesme për Kelmendin:

Pergjegjesi i njesise administrative te Kelmendit, Adriatik Çekaj, tha se edhe lëvizja e banoreve te Vermoshit ne Drejtim te Plaves dhe Gucise e anasjelltas,  nepermjet vendkalimit te Gerçarit po behet pa shqetësime.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts