Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetEdhe 3 muaj afat për rivlerësimin e pronave

Edhe 3 muaj afat për rivlerësimin e pronave

-

Shtyrja e afatit te rivlerësimit te pronave edhe me 3 muaj, cilësohet si një mundësi e mire qe te gjithë qytetaret te paraqiten ne hipoteke për rivlerësimin e banesave dhe tokës. Sipas zyrtareve te zyrës se regjistrimit te pasurive te paluajtshme Shkodër, ata qe e kane bere rivlerësimin  deri tani, përfituan 270 milionë leke:

Me te interesuarit për rivlerësimin janë ata qe duan te shesin pallate apo objekte te tjera ndërtimi:

Qytetaret duhet ta shfrytëzojnë shtyrjen e afatit me 3 muaj për rivlerësimin e pronave, sepse:

Nga momenti i aplikimit, procedurat e rivlerësimit te pronës përfundojnë ne harkun kohor te një jave ose brenda 10 ditësh.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts