Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetShatervani ve ne rrezik jeten e qytetareve

Shatervani ve ne rrezik jeten e qytetareve

-

Eshte nder te paktat hapesira publike ne qytet  qe shfrytezohet nga qytetaret,  por  problemet  me rrezikshmeri te larte jane te pranishme . Shatervani  perpara Bashkise Shkoder nje vend mjaft i frekuentuar sidomos nga femijet dhe te moshuarit qe vijne te kalojne disa caste nen rrezet e diellit nuk ka aspak siguri per  keta te fundit, e sidomos per me te vegjelit. Kabllot jashte shtyllave elektrike bejne qe nje kontakt i vogel dhe rreziku qe paraqesin eshte fatal per jeten e tyre. Vete qytetaret kerkojne te nderhyhet ne kohe, pasi e nesermja mund te jete teper vone. E si per ironi te fatit demtimi i tyre nuk eshte vene re nga drejtuesit e bashkise, edhe pse e kane perpara syve te tyre sa here i drejtohen zyrave kete mjedis publik.

Sikur te mos mjaftonte demtimi i ndriçuesve, edhe zona perreth ka problematika te shumta qe nga demtimi i stolave, koshave te mbeturinave dhe vete pllakat e shatervanit, qe sot i ngjan nje hapesire te sapo dale nga lufta. Imazhi qe percillet eshte me shume se i shemtuar dhe deri kur institucionet te kujtohen te veprojne, mbetet vetem te shpresojme qe pasojat te mos jene te renda.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,430FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts