Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitet“Komunikimi si cilësi jete”

“Komunikimi si cilësi jete”

-

“Komunikimi si cilësi jete”, ishte tema e bashkëbisedimit qe gjimnazistet e “28 nentorit” ne Shkoder zhvilluan me eksperten e kesaj fushe, gazetaren Arlinda Çausholli. E kënaqur me ushtrimet praktike te gjimnazisteve, ajo thote se modeli i tyre duhet te rrezatoje ne masen e gjere te rinise, sepse:

Nje shoqeri civile dallohet nga menyra e komunikimit, ndaj për ketë ka shume rendesi edukimi qe ne familje dhe ne bankat e shkolles. Për kete ka ardhur koha qe  komunikimi te përfshihet si lende e veçante ne shkolla:

Nese jemi te interesuar qe ta forcojme harmonine shoqerore, gje te cilen ne si shoqeri e kemi te nevojshme, duhe te permiresojme nivelin e komunikimit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts