Wednesday, March 29, 2023
HomePolitikëKoalicionet pas 25 qershorit?!

Koalicionet pas 25 qershorit?!

-

Pakti politik që zgjidhi krizën mes PS dhe PD, mund të jetë më afatgjatë se 25 qershori. Një fakt të tillë nuk e përjashton ministri i jashtëm Ditmir Bushati, i cili fatin e koalicioneve ja lë në dorë rezultatit që do të dalë nga zgjedhjet.

Marrëveshjen politike mes partisë që ai përfaqëson dhe asaj demokratike, e sheh si një ogur të mirë, e që i hap rrugë një kapitulli të ri për vendin, për tu pasuar më pas me proçesin e anëtarësimit. Për këtë të fundit ministri i jashtëm Ditmir Bushati thotë se është humbur mjaftueshëm kohë deri më sot.

Surpriza të paralajmëruara një ditë më parë nga Ilir Meta, ai zgjedh të mos i përgjigjet drejtëpërdrejtë, por e quan si gjënë më të mirë votimin në kuvend javës që vjen të ndryshimeve të dakortësuara.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,754FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts