Wednesday, May 29, 2024
HomeAktualitetTe rinjte monitorojne K. Bashkiak

Te rinjte monitorojne K. Bashkiak

-

Kanë monitoruar 4 mbledhje të këshillit bashkiak të Shkodres. Fokus i tyre ka qene rinia dhe çeshtjet që kanë të bejnë me to. Rezultatet e grumbulluara mbi diskutimet dhe hapësirën që kanë zënë problematikat e tyre, këshilli konsultativ rinor i ngritur nga organizata për zhvillimin, informimin dhe barazinë gjinore i ka bërë publike gjatë një komunikimi me mediat.

Në fund të rinjtë kujtojnë se monitorimi i zbatimit të planeve dhe aktiviteteve rinore të planifikuara nga bashkia, lidhur me strategjinë kombëtare 2014 – 2020 do të jetë fokusi i tyre.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts