Tuesday, March 28, 2023
HomeAktualitetPastrimi i plazhit te Kunes

Pastrimi i plazhit te Kunes

-

Mbetjet në bregdet janë të pariparueshme dhe pasojat që sjellin janë fatale, prandaj duhen marrë masa të menjehershme për parandalimin e këtij fenomeni. Ky ishte mesazhi që mblodhi studentet e universitetit të Tiranës, në një aksion për pastrimin e vijës bregdetare të Shengjinit, ku përqendrimin kryesor e patën në plazhin e Kunes.

Bashkia Lezhë thotë se përmirësimi i kushteve në këtë vijë bregdetare do të jetë një angazhim i vazhdueshëm, për ta bërë Shengjinin një ndër plazhet më konkuruese në vend.

Sezoni turistik pritet që në Shengjin të çelet me 2 qershor dhe numri i pushuesve nga viti në vit ka ardhur në rritje, prandaj edhe vemendja që i kushtohet këtyre hapësirave duhet të jetë më e madhe.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,753FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts