Friday, May 24, 2024
HomeAktualitet“Me 25 qershor jo ne votime, por ne proteste”

“Me 25 qershor jo ne votime, por ne proteste”

-

Janë 200  familje ne Trush dhe Mali i Jushit, shtëpitë e te cilave  u përmbytën ne vitin 2010 – 2011, qe kërkojnë dëmshpërblimin për demet e shkaktuara. Ato kujtojnë se komisioni ua ka vlerësuar edhe banesat, por paratë po u jepen vetëm për demet ne bujqësi, ndaj me datën 7 qershor do i bashkohen protestës se paralajmëruar ne Shkodër:

 

Nese nuk u jepet nje përgjigje zyrtare për banesat, atëherë me 25 qershor ata nuk do te votojnë, por do te protestojnë:

 

Përfaqësuesit e banoreve te ish-zonave te përmbytura kane paralajmëruar zhvillimin e një proteste me datën 7 qershor, ora 10.00, ne pedonalen qendrore te Shkodrës, ne kërkim te dëmshpërblimit për banesat.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts