Saturday, March 25, 2023
HomeAktualitetNumri i shezlloneve javën e ardhshme

Numri i shezlloneve javën e ardhshme

-

Edhe pse ka disa jave qe zyrtarisht është hapur sezoni turistik veror ne plazhin e Velipojës, akoma nga Bashkia nuk është përcaktuar numri i shezlloneve qe do te ngrihen ne hapësirën e këtij plazhi. Ketë vonese e pranon edhe nënkryetari i Bashkisë, Dritan Meta, i cili beson se javën e ardhshme do te përfundojë ky proçes:

 

Por ajo qe është e qarte nga Bashkia ka te beje me hapësirën publike për pushuesit, qe nuk kane mundësi te paguajnë për shezllonet. Për ketë janë caktuar vendet ne dy skajet e këtij plazhi:

 

Ka shume vite qe ne plazhin e Velipojës gjithnjë ka qene shqetësim numri i madh i shezlloneve dhe ngushtimi i hapësirës publike, gjë qe ne disa raste ka çuar edhe ne mosmarrëveshje mes pushuesve. Me sa duket ky shqetësim do te jete prezent edhe ketë sezon veror.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,751FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts