Sunday, March 26, 2023
HomeAktualitetShengjini, problem hapesirat publike

Shengjini, problem hapesirat publike

-

Mungesa e rojeve bregdetare dhe plazheve publike edhe këtë sezon duket se do të jenë dy problemet kryesore qe do te shoqerojne pushuesit qe zgjedhin bregdetin e Shengjinit.

Organizimi krahasuar me një vit më parë ka patur përmirësime, por infrastruktura dhe krijimi i kushteve të përshtatshme për pushuesit mbeten ende sfide. Një nga masat që vlerësohet eshte pastrimi, e ku kërkohet që ky ritëm të mbahet edhe në kulmin e fluksit.

Fundjava shënon numrin më të lartë të frekuentuesve në këtë muaj, që ndonëse temperaturat janë të larta, pushuesit i ka frenuar muaji i Ramazanit. Korriku dhe gushti pritet të shënojnë pikun, pasi edhe prenotimet kanë nisur kryesisht nga Kosovaret.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,751FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts