Sunday, March 26, 2023
HomePolitikëYlli: Jemi krenar me Agron Çelen

Ylli: Jemi krenar me Agron Çelen

-

Pavaresisht presioneve qe po i behen Levizjes Socialiste për Integrim nga segmente te Partise Socialiste, rezultati i saj fitues ne zgjedhjet e 25 qershorit eshte i pandaleshem. Dritan Ylli, i dyti ne listen e kandidaturave te LSI-se për Qarkun e Shkodres dhe Viktor Tushaj, kryesues i listes se kesaj partie për Qarkun e Lezhes, te ftuar ne “forum” te tv1- channel, theksuan se angazhimi i strukturave te kesaj force politike eshte maksimal. Ylli tha se LSI eshte ajo force politike qe ballafaqohet pa frike me elektoratin, sepse ajo eshte perfaqesuar e perfaqesohet me deputet si Agron Çela, qe kane qëndruar gjithnjë prane njerëzve:

Ndersa Viktor Tushaj, pasi vuri ne dukje entuziasmin e LSI-se ne Qarkun e Lezhes, sqaroi edhe njehere për akuzat qe iu bene pak dites me pare, pas vizites  ne shtepine e kryetarit te fshatit Rraboshte, qe ishte dhunuar fizikisht nga militante te Partise Socialiste:

Si kandidati Ylli ashtu dhe Tushaj, duke komentuar për sulmet qe LSI-se po i behet nga PS dhe PD, theksuan se dy forcat e vjetra politike i ka zene paniku nga mbështetja e gjere qe po i japin LSI-se qytetaret dhe veçanërisht rinia.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,751FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts