Tuesday, March 28, 2023
HomeAktualitet1600 familje 3 muaj pa nd/ekonomike

1600 familje 3 muaj pa nd/ekonomike

-

Prej afro 3 muajsh 1600 familje ne Lezhë nuk marrin ndihmen ekonomike. Sorollaten në dyert e institucioneve vendore, por askush nuk u jep një pergjigje, ndersa ato para janë buka e tyre e perditshme. Përpara bashkisë Lezhë ato protestojnë prej javësh, por përgjigjia e vetme që marrin është heshtja. Asnjë afat nuk i është dhënë për zgjidhje dhe vënë theksin se askush nuk i pret për një sqarim të saktë.

Burime nga Bashkia e Lezhës bëjnë me dije se listat për ndihmën ekonomike janë përgatitur brenda afatit për çdo muaj, por vonesat ndodhin në këshillin bashkiak. Nga ana tjeter, i kontaktuar me telefon, kryetari i Keshillit të Bashkisë së Lezhës Gjok Ndoka tha se ndihma ekonomike është peng i keshilltarve të djathtë dhe kryebashkiakut Frrokaj të cilet nuk e kanë firmosur kalimin e pageses për këto kategori

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,754FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts