Tuesday, June 25, 2024
HomeAktualitetNdizet drita jeshile per nd/ekonomike

Ndizet drita jeshile per nd/ekonomike

-

Këshilli bashkiak i Lezhës kapërcen ngërçin e krijuar prej muajsh, duke miratuar me shumicë votash ndihmën ekonomike për 1600 familje të këtij rrethi. Drita jeshile për muajt prill, maj dhe qershor i jep fund edhe protestave që këta banorë zhvilluan për javë të tëra përpara mjediseve të bashkisë. Vonesa ka krijuar probleme të medha sociale pasi këto familje e kanë ndihmën ekonomike të vetmin burim të ardhurash.

Pas miratimit të ndihmes ekonomike keshilltaret kanë vijuar edhe me miratimin e pikave të tjera të rendit të dites.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts