Thursday, March 23, 2023
HomeAktualitetPUNONJESIT AKUZOJNE F.GOLEMIN: ME PARATE TONA, KE BERE FUSHATE PER D.BUSHATIN

PUNONJESIT AKUZOJNE F.GOLEMIN: ME PARATE TONA, KE BERE FUSHATE PER D.BUSHATIN

-

 

Rreth 100 punonjes të fabrikes se kepuceve ne pronesi te Fehmi Golemit, ne qytetin e Shkodres po protestojne. Prej 2 ditesh bojkotojne punen.

Ata hedhin akuza ndaj pronarit Fehmi Golemi:

“U angazhua ne fushate per Ditmir Bushatin, pasi e ka ndihmuar ne privatizimin e fabrikes, ndersa ne na ndal 10% te pages. Keto para na kane shkuar per fushaten” thone ata.

“Eshte e padrejte kjo qe behet. Punojme ne skllaveri, nuk kemi pushime, nuk na paguhen oret shtese me rritje siç e parashikon ligji”.

Punetoret akuzojne Golemin se ne pune mban edhe te mitur. Kerkojne qe hetimi tatimor dhe organet e tjera ligjzbatuese te veprojne.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,746FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts