Sunday, February 25, 2024
HomeKronikaNgjarja - Shpërthimi në Velipojë, pronari i lokalit dhe i biri në...

Ngjarja – Shpërthimi në Velipojë, pronari i lokalit dhe i biri në gjëndje të rëndë

-

Në QSUT në repartin e djegie plastikës kanë mbërritur me helikopter dy prej të plagosurve nga shpërthimi i bombolës në lokalin që ndodhi në qendër të Velipojës.

I pari që mbërriti ishte pronari i lokalit, Besnik Zenuni, dhe më pas mbërriti dhe i plagosuri i dytë.

Pacienti i dytë që ka mbërritur është Hektor Zenuni,  33 vjeç

Gazetarja e Ora News, Nertila Dosti raporton se një person i tretë pritet të mbërrijë në Tiranë me ambulancë, dhe jo me helikopter, për shkak se gjëndja shëndetësore e pacientit është më e qëndrueshme se e dy të parëve.

Ajo duhet të jetë Saida Spahija 19 vjeç.

Duke iu referuar burimeve nga spitali gazetarja informon se të plagosurit kanë djegie të shkallës së dytë dhe të tretë në gati 40 % të trupit. Plagë djegieje kanë në fytyrë, kraharor dhe krahë

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts