Sunday, March 26, 2023
HomeKronikaI vendosi zjarrin pyllit ne Velipoje, procedohet nga policia

I vendosi zjarrin pyllit ne Velipoje, procedohet nga policia

-

Shkodër

Procedohet penalisht dhe ndiqet në gjëndje të lirë një shtetas i dyshuar si shkaktar i zjarrit nga pakujdesia

Më datë 01.08.2017, nga Seksioni për hetimin dhe parandalimin e krimeve në Stacionin e Policisë Velipojë, është proceduar penalisht dhe ndiqet në gjëndje të lirë shtetasi Gj.K, 70 vjeç, banues në Reç i Ri Velipojë Shkodër.

Ky shtetas dyshohet se rreth orës 12:00, në fshatin Reç i Ri, Velipojë i ka vendosur zjarrin disa shkurreve ku është djegur nga zjarri një sipërfaqe me rreth 15 hektarë barë dhe shkurre.

Materialet proçeduriale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Shkatërrim prone me zjarr” parashikuar nga neni 151 i Kodit Penal.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,751FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts