Saturday, June 15, 2024
HomeSportShorti i “play-off” në Ligën e Kampionëve, të mundshme përballjet mes Hasit...

Shorti i “play-off” në Ligën e Kampionëve, të mundshme përballjet mes Hasit e Agollit dhe Hysat e Cikalleshit

-

Në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës hidhet shorti i fazës “play-off” të “Champions League” dhe emra të njohur të futbollit si Liverpul, Napoli e Sevillia do të njohin kundërshtarët para se pjesëmarrës përfundimisht në kompeticionin më të rëndësishëm Europian.

UEFA i ka ndarë dy grupe ekipet, ato kampione dhe jo kampione, ndërsa më pas ndarja vijon me katër vazo nga të cilat mund janë të mundshme përballjet mes Olymapikosit të Besnik Hasit dhe Qarabag-ut të Hansi Agollit. Napoli i Elseid Hysajt ndër të tjera pengesën e fundit para se t’i bashkohet fazës së grupeve së “Champions League” mund t’a ketë me Bashakshehirin e Sokol Cikalleshit.

GRUPI I EKIPEVE KAMPIONE

Vazo favorite

Olimpiakos (Greqi)

Sëlltik (Skoci)

Kopenhagë (Danimarkë)

APOEL (Qipro)

Maribor (Slloveni)

Vazo jo favorite

Karabak (Azerbajxhan)

Astana (Kazakistan)

Rijeka (Kroaci)

Hapoel Bir-Sheva (Izrael)

Sllavia Pragë (Çeki)

GRUPI I EKIPEVE JO KAMPIONE

Vazo favorite

Sevilja (Spanjë)

Napoli (Itali)

Liverpul (Angli)

CSKA Moskë (Rusi)

Sporting Lisbonë (Portugali)

Vazo jo favorite

Steaua Bukuresht (Rumani)

Jang Bojs (Zvicër)

Nisë (Francë)

Hofenhajm (Gjermani)

Istanbul Bashakshehir (Turqi)

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts