Sunday, June 16, 2024
HomeKronikaPlagosen dy punëtorë brenda minierës së Matit, njëri dërgohet në Tiranë.

Plagosen dy punëtorë brenda minierës së Matit, njëri dërgohet në Tiranë.

-

 Dy minatorë janë plagosur brenda minierës së fshatit Cerujë në Mat.

Mësohet se minatorët ishin duke punuar brenda në minierë në një thellësi rreth 500 metra kur janë aksidentuar dhe kanë marrë plagë në trup.

Ata janë dërguar në spitalin e Burrelit për ndihmën mjekësore, ndërsa njëri prej tyre, i cili ka pësuar me tepër plagë është dërguar për mjekim të specializuar në Tiranë.

Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e ngjarjes, ndërsa vijojnë hetimet.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts