Wednesday, May 29, 2024
HomePolitikëVASILI REAGON PËR SHKRIRJEN E MINISTRIVE: KRYEMINISTRI SHKOLLËPAK ÇUDITI DYNJANË, INJORANCA BËN...

VASILI REAGON PËR SHKRIRJEN E MINISTRIVE: KRYEMINISTRI SHKOLLËPAK ÇUDITI DYNJANË, INJORANCA BËN FESTË!

-

Vasili reagon për shkrirjen e ministrive: Kryeministri shkollëpak çuditi dynjanë, injoranca bën festë!
Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas krijimit të qeverisë së re, dhe konkretisht për shkrirjen e ministrisë së Turizmit me atë të Mjedisit.

Këto 2 nga ministri, me në krye Blendi Klosin, me krijimin e qeverisë së re, do jenë bashkë. Mirëpo, Vasili e quan injorancë të padëgjuar shtetërore.

“Turizëm dhe mjedis bashkë, injoranca bën festë. Kryeministri shkollëpak çuditi dynjanë dje me injorancën e padëgjuar shtetërore të tij. Turizmin dhe mjedisin, oponentët e papajtueshëm të njëri-tjetrit, injoranca e frikshme e kryeministrit i vuri bashkë.

Turizmin, nga mundësi madhore zhvillimi e ktheu në hiç. Turizmi i drogës ka rëndësi për të dhe ai ka shënuar vërtetë suksese.

Do të kemi qeverinë më të kriminalizuar, por edhe kryeinjoranten e Europës. Shkollëpaktit aferim…”, shprehet Vasili në reagimin e tij.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts