Tuesday, July 23, 2024
HomeKronikaMuriqan, tentoi te çonte 19 kg droge ne Itali, arrestohet 29 vjeçari

Muriqan, tentoi te çonte 19 kg droge ne Itali, arrestohet 29 vjeçari

-

 

Policia Kufitare  ka goditur një tjetër rast të “Trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike” duke Sekuestruar rreth 19 KG  droge  si dhe Arrestohet në flagrancë një shtetas.

më datë 29.08.2017, u godit një tjetër rast i tentativës për trafikim të lëndëve narkotike, ku u arrestua në flagrancë shtetasi:

Zeqir Rrapi, 29 vjeç, banues në Vlorë

Arrestimi i tij u bë pasi, gjatë kontrollit të detajuar, të ushtruar në vijën e dytë nga shërbimet e Policisë Kufitare, (në dalje të Republikës së Shqipërisë),automjeti tip Renault me targë AA419RX me drejtues mjeti Zeqir Rrapi, u konstatua se poshtë sediljeve të pasme, në shasinë e automjetit u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

*20 pako, me peshë rreth 19 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva

 

Nga veprimet hetimore të kryera, rezulton se shtetasi i mësipërm kishte si destinacion Italinë1d5a9380-634d-4465-9b74-14bab01dbe2c 2d3e3f8d-d8d1-4e90-a2ff-3d6d237569af

0fa1faf3-12dd-48ff-8575-780a9cbd7d2d (1) CittadiPalermoUnveilsNewTechnicalDirectorf1kufExA-ZBl

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts