Sapo ka ndodhur nje shperthim zjarri me permasa te medha ne Laç.

0
226

Zjarr me permasa te medha ne nje pyll afer Kishes se Laçit.  Zjarrfiksja ka shkuar me vonese dhe nuk kane mundur te parandalonin demet e shkaktuara. Po presim informacione te detajuara per shkakun e renies se zjarrit. Rrezikohet Kisha e Laçit dhe disa banesa te tjera.Ne vendngjarje kane mberritur dhe helikoptere.

Informacion paraprak…