Friday, March 31, 2023
HomePolitikëVasili sulmon sërish Ramën: Vegjetoi për 4 vite, tani u kujtua për…

Vasili sulmon sërish Ramën: Vegjetoi për 4 vite, tani u kujtua për…

-

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar ndaj qëndrimit të kryeministrit Edi Rama për Akademinë e Shkencave. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ish-kryetari i LSI thotë se kreu i qeverisë “parazitoi për 4 vite, dhe tani u kujtua për Akademinë e Shkencave”.

Sipas Vasilit, kryeministri Rama nuk i lexoi sugjerimet e komisionit të ngritur në vitin 2013 për reformimin e Akademisë.

POSTIMI I PLOTE

Kryeministri parazitoi katër vjet, tani u kujtua për Akademinë e Shkencave.

Kryeministri i ri nuk po lodhet së diskredituari kryeministrin e vjetër të zgjedhur në 2013-n. Kryeministri i vjetër, si turist i thekur që ishte, nuk pati asnjë minutë kohë për të humbur me reformimin e Akademisë së Shkencave. S’pati asnjë minutë kohë as të lexonte çfarë sugjeroi komisioni i ngritur prej tij në 2013-n, për reformimin e akademisë.

Katër vjet vegjetoi kryeministri i vjetër dhe tani u ngrit ky kryeministri i ri dhe po i tregon vendin atij shkollëpaktit, që e la reformimin e akademisë në mes të udhës. Kryeministri u kujtua vetëm ditën e zgjedhjeve dhe e kërcënoi me rrethim, me nxjerrje nga godina dhe me heqje të parave.

Çdo shfajësim për këtë parazitizëm shtetëror kryeministror katërvjeçar është turp, vizion që urren shkencën dhe inkuizicion obskurantist mesjetar.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,756FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts