Tuesday, March 28, 2023
HomePolitikëKryemadhi thumbon socialistët: Shpresojmë të kthjellohen që e para është Shqipëria, jo...

Kryemadhi thumbon socialistët: Shpresojmë të kthjellohen që e para është Shqipëria, jo Rama e qeveria

-

Duke kujtuar shprehjen e kongresit të PS-së “E para partia e pastaj Shqipëria”, Kryemadhi tha se shpreson që deputetët e opozitës dhe vetë ata brenda PS-së të kthjellohen se e para është Shqipëria e pastaj qeveria e kryeministri.

 “Shqiptarët janë lodhur nga lufta ambicioze e klasës politike. Shqiptarët duan një jetë më të mirë, duan të kenë një Shqipëri europiane, të integruar për të cilën qeveria e ardhshme e ka hequr si nocion integrimin europian dhe ne shpresojmë që me grupin tonë parlamentar por e gjithë opozita dhe deputetët brenda PS-së do punojmë bashkë shumë shpejt të kthjellohen, të ndërgjegjësohen dhe të mendojnë që Shqipëria është në radhë të parë pastaj vjen qeveria dhe kryeministri”, u shpreh Kryemadhi.

(m.k/BalkanWeb)

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,754FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts