Wednesday, May 29, 2024
HomePolitikëKRYEMADHI ZBULON MOMENTIN KUR ILIR META DHE VASILI I PROPOZUAN TË MERRTE...

KRYEMADHI ZBULON MOMENTIN KUR ILIR META DHE VASILI I PROPOZUAN TË MERRTE KRYESIMIN E PARTISË

-

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ishte e ftuar në emisionin “Kjo Javë”, në televizionin “News 24”, ku ndër të tjera ka fulur edhe për momentin kur ajo ka marrë propozimin për t’u bërë kryetare e LSI.

Ajo tha se propozimin  për të marrë kryesimin e LSI e ka marrë krejt rstaësisht në shtëpinë e saj nga Ilir Meta dhe Petrit Vasili.Më tej Kryemadhi u shpreh se në fillim hezitoi por më pas vendosi se kjo ishte zgjedhja e duhur.

“Me thënë të drejtën ka qenë e papritur, madje kur ishim në godinë, më thirri Iliri me Vasilin dhe më thanë që kemi marrë këtë vendim. Menidmi i parë që më erdhi në mmedje ishte,  thashë pse. Por argumentat që më parashtroi Petriti nuk më ngeli gjë tjetër veçse ta pranojë këtë post, duke qenë se kjo ishte zgjedhja më duhur”, u shpreh Kryemadhi.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts