Tuesday, May 28, 2024
HomePolitikëKuvend i ri - I mungoi 6 vjet Parlamentit, Basha kishte harruar...

Kuvend i ri – I mungoi 6 vjet Parlamentit, Basha kishte harruar rregulloren

-

Partia Demokratike këtë sesion të ri parlamentar do të ketë dhe kryetarin e saj në Kuvend. Lulzim Basha rikthehet në Kuvend pas 6 viteve.

Basha kërkoi të mbante fjalën por sipas rregullores së Kuvendit nuk lejohen diskutime deri në zgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit.  Përzgjedhja e kryetarit bëhet pa debat.

Kur  gazetarët ia kujtuan Basha tha: Mesa duket e kam harruar procedurën sepse unë kam 6 vjet pa qenë në Kuvend.

Sepse e kërkoi fjalën Basha tha se gazetarët do ta mësonin në seancën e pasdites

/Oranews.tv/

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts