Saturday, April 20, 2024
HomePolitikëVotat pro Ruçit, ish- deputetja e PD shpërthen ndaj Bashës: Turp! E...

Votat pro Ruçit, ish- deputetja e PD shpërthen ndaj Bashës: Turp! E kishe gati skenarin

-

Ish deputetja e Partisë Demokratike, ka hedhur akuza ndaj kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha pas zgjedhjes së Gramoz Rucit në krye të Kuvendit me 80 vota pro, ku pati rrjedhje të votave nga deputetët e opozitës.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, Arbjola Halimi thotë se Basha duhet të përgjigjet se përse u fut në votim dhe më pas përse iu shitën deputetët. Ajo nuk ngurron të hedhë dyshime se Basha e ka pasur gati skenarin.

Statusi i Arbjola Halimit:
Kryetari i shkrire duhet fillimisht te pergjigjet se perse u fut ne votim, e me pas perse ju shiten deputetet.
Perse u fut ne nje votim ku nuk kishte as komisionere? Apo e kishte gati skenarin.
Turp. Ende te shokuar!

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts