Wednesday, September 27, 2023
HomeAktualitetFranca dëbon sot 54 azilkërkues shqiptarë me avion special nga Lyoni drejt...

Franca dëbon sot 54 azilkërkues shqiptarë me avion special nga Lyoni drejt Tiranës

-

Sipas burimeve te agjencisë se lajmeve “Presheva jonë” sot mbi 50 shtetas shqiptarë, duke përfshirë 20 minoren do të largohen nga Lyoni për në Tiranë me një aeroplan special.

“Shqipëria nuk është në luftë. Si kandidat për Bashkimin Evropian, ajo konsiderohet si një “vend i sigurt i origjinës”. Por pavarësisht se si Shqipëria dhe Kosova konsiderohen vende të sigurta për BE-në, ato zënë vendet e para për kërkesat për azil”- thuhet në njoftimin e autoriteteve franceze, njofton “Presheva jonë”.

(d.d/BalkanWeb)

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts