Sunday, December 10, 2023
HomePolitikëPetrit Vasili mesazh për Albin Kurtin: Ta tregoj unë kujt ia ka...

Petrit Vasili mesazh për Albin Kurtin: Ta tregoj unë kujt ia ka falur tokën Edi Rama

-

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i ka dhënë një këshillë në distancë politikanit nga Kosova, Albin Kurtit pas kritikave të këtij të fundit për kryeministrin Edi Rama në lidhje me demarkacionin me Malin e Zi.

Sipas Vasilit, kryeministri Rama ia ka falur tokën mbjelljes së drogës.

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shprehur kundër qasjes së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama lidhur me demarkacionin me Malin e Zi. Ndërsa Rama iu përgjigj duke thënë se ai nuk fal as detin dhe as tokën.

titi
STATUSI I PLOTE
Albin Kurti është gjithmonë racional dhe i drejtpërdrejtë, por lodhet kot që i drejtohet këtij kryeministrit të Shqipërisë për kufijtë e Kosovës.
Se ky kryeministri i Shqipërisë kur betohet dhe i thotë Albinit që medemek s’fal as detin, ka vetëm një gjë në kokë.
I dashur Albin, kryeministri ynë gjithë tokën ia ka falur mbjelljes së drogës, ndërsa detin bën sikur nuk e fal, se aty nuk mbillet drogë. Kaq e thjeshtë është.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts