Sunday, July 21, 2024
HomeAktualitetLezhë - Aksioni i pastrimit, mësues e nxënës mbledhin mbetjet në Zadrimë

Lezhë – Aksioni i pastrimit, mësues e nxënës mbledhin mbetjet në Zadrimë

-

Mësues dhe nxënës të disa shkollave në Zadrimë të Lezhës pastruan mbetjet e grumbulluara prej kohësh në rrugët dhe lagjet e fshatrave, një nismë kjo e zhvilluar nën moton “Zadrimë të dua të pastër”. Arsimtarët thonë se qëllimi i aksionit është edukimi i nxënësve me dashurinë për një mjedis të pastër e të mirëmbajtur.

Me moton “Zadrime të Dua të Pastër” nxënësit dhe mësuesit e disa shkollave të zonës kanë ndërmarrë pastrimin e të gjitha mbetjeve që ishin grumbulluar prej kohesh nëpër rruget dhe lagjet e disa fshatrave.

Drejtori i Shkolles “Gjovalin Gjadri”, Hasan Muça, tha se qëllimi i kësaj nisme është për të edukuar tek nxënësit dashurinë për një mjedis të paster.

Krahas procesit mësimor nxënësit dhe mësuesit në shkollat e Zadrimes janë bërë në vazhdimësi pjese e nismave me ndikim pozitiv në komunitet.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts