Friday, May 24, 2024
HomePolitikëPas përjashtimit nga Kuvendi, Basha mbledh me urgjencë grupin parlamentar të PD

Pas përjashtimit nga Kuvendi, Basha mbledh me urgjencë grupin parlamentar të PD

-

 Pas mbylljes së seancës plenare të Kuvendit dhe përjashtimit të Lulzim Bashës nga Kuvendi nga Gramoz Ruci, pasi sipas këtij të fundit kryedemokrati ‘pushtoi’ foltoren’, Lulzim Basha ka thirrur mbledhjen e grupit parlamentar me urgjencë.
Në mbledhje pritet të vendoset qëndrimi që do mbajë PD në Kuvend.

Më herët Basha tha se parlamenti po shkel të drejtën e fjalës së lirë dhe qytetarët duhet të marrin në dorë fatin e parlamentit. Basha tha se PD-së po i bëhet atentat.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts